مقاله

چرا باید کفش پیاده روی مناسب استفاده کنیم؟

چرا باید کفش پیاده روی مناسب استفاده کنیم؟

چرا باید کفش پیاده روی مناسب استفاده کنیم؟

قلب دوم انسان چیست؟ این سوالی است که همواره مطرح می شود و تقریبا همه مردم جواب ن را می داند و به خوبی بر این مسئله واقف هستند که قلب دوم انسان پای او ست اما با این وجود آن گونه که باید به سلامت آن توجه نمی کنند به همین دلیل می خواهیم در این پست بررسی کنیم که چرا باید کفش پیاده روی مناسب استفاده کنیم؟ و اینکه آیا کفش  پیاده روی مناسب در سلامتی سایر ارگان ها و عضای بدن دارد؟

اهمیت پا در سلامت

از کودکی به یاد داریم که هر وقت که بزرگتر ها قصد داشتند در مورد بزرگ شدنمان صحبت کنند می گفتند دیگر می توانی روی پای خود بایستی همین جمله نشان می دهد که بسیاری از وظایفی که برای سلمت و زندگی کردن ما لازم است بر دوش پا است. پای شما است که تعادل بدنتان را حفظ می کند با این وجود نه تنها آن گونه که باید در مراقبت و حفظ سلامت آن تلاش نمی کنیم بلکه در بسیاری از موارد مخصوصا در خانم با استفاده از کفش های نامناسب با پاشنه های بلند صرفا جهت زیبایی ظاهری مشکلات زیادی برای پاهایمان و در نتیجه کل بدنمان به وجود می آوریم.

سلامت پای انسان می تواند بر روی سلامت سایر اعضای بدن و تاثیر گذار باشد مثلا همگی می دانیم که اگرکفش مناسب استفاده نکنیم در نتیجه پا در حالت درست خود قرار نمی گیرد و ممکن است باعث فشار زید به کمر، شکم و حتی پزشکان معتقدان به چشم فرد وارد شود. با وجود این آیا باز هم پوشیدن یک کفش پاشنه بلند، نوک تیز و تنگ ارزش این را دارد که سلامت اعضای اصلی بدنمان به خطر بیفتد. قضاوت را بر عهده خودتان می گذاریم.

تا به اینجا متوجه شدیم که سلامت  پا بسیار مهم است و باید به فکر فراهم کردن شزایط مناسب و کفش مناسب بر ن باشیم اما به راستی کفش مناسب چگونه کفشی است؟

پزشکان معتقدند طبیعت اصل پای انسان میل به این دارد که با محیط در تماس باشد. پس بهنرین حالت برایش این است که پا برهنه راه برویم. اما آیا در محیط های سنگ فرشی و خیابان های شهری برآوره کردن این خواسته برای پا امکان پذیر است؟ به وضوح پاسخ منفی است. با این وجود متخصصانی و مهندسانی که سلامت پا برایشان اهمیت داشت همواره به دنبال چاره برای فراهم آوردن این شرایط بوده اند تا جایی که اکنون کفش هایی ساخته شده است که به خاطر نوع مواد به کار رفته در آنها و جنس خاص کفی آنها به نوعی راه رفتن بر روی شن و ماسه و چمن را برای انسان شبیه سازی کرده اند.

کفش پیاده روی هلس واک که توسط یک دانشمند سوئدی ارائه شد کفشی است که به دلیل داشتن کفی خاصش راه رفتن بر روی شن و ماسه را برای افراد به ارمغان آورده است. برای افرادی هم که علاوه بر سلامت پاها به زیبایی کفشی که می پوشند هم مناسب است زیرا اکنون این کفش در مدل ها، رنگ ها و طرح های گوناگون تحت نام تجاری پرفکت استپس تهیه و به بازار عرضه شده است. این کفش هم برای بانوان و هم آقایان مناسب است.

 

1,880,000 انتخاب گزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *