مقاله

کفش مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کفش مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کفش مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

افراد زیادی وجود دارند که سلامت پاهایشان به شدت برایشان ارزشمند است اما با وجود این نمی دانند کفش مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ و بسیاری از کفش ها را امتحان کرده اند و به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند.

این توصیه ها را همه افراد باید جدی بگیرند اما اگر  از آن دسته از افرادی هستید که زیاد پیاده روی می روید دانستن این نکته ها برای شما واجب است.

یک توصیه اکید برای مراقبت از پاها، دقت در هنگام خرید کفش است  از کفش هایی استفاده کنید که کفی طبی دارند و پاشنه شان کمی بلند است. لژ یا پاشنه ای در حدود ۳ الی ۴ سانتی متر.

کفش مناسب کفشی است که پا را به طور کانل در خود جای دهد و از تمام قسمت های پا محافظت کند و همچنین به گونه ای باشد که انگشت های پا در آن احساس راحتی کنند البته این بدین معنی نیست که شما کفش بزرگتر از سایز خودتان انتخاب کنید.

بهترین زمان برای خرید کفش عصر است. در این ساعت از روز، پاها در بزرگترین اندازه ی خود بوده و کمی متورم هستند. به همین دلیل مناسب ترین سایز انتخاب می شود وقتی کفش را می پوشی چند قدم با ان راه بروید و مطمئن شوید که پایتان احساس راحتی می کند.

اندازه پاشنه کفش:

کفش مناسب کفش است که مقدار کمی در حد ۳ یا ۴ سانتی متر پاشنه یا لژ داشته باشد. اگر علاقه زیادی به کفش های پاشنه بلند و نوک تیز دارید و نمی توانید پوشیدن آنها را از سر خود بیرون کنید فقط برای مهمانی ها و موقعیت های ویژه از آنها استفاده کنید؛ باور کنید ضرر انها از مزیتشان بیشتر است. کفش هایتان را عوض کنید و همیشه یک مدل با یک سایز پاشنه نپوشید.

برای اینکه تاندون پای شما دچار کشیدگی نشود از پوشیدن کفش با پاشنه ثابت جلوگیری کنید زیرا با عادت کردن پای شما به یک حالت خاص پای شما در صورت رو به رو شدن با کفش جدید نمی تواند به راحتی با کفشتان کنار بیاد و دچار مشکل خواهد شد.
– کفش های پاشنه بلند باعث ایجاد درد، بدشکلی انگشتان و ایجاد میخچه در پاها می شوند

کفی مناسب با زمین:

اگر روی سطح سفت مانند سطح بتونی زیاد راه قدم می زنید،کفشتان را بهتر است به صورت یک روز در میان عوض کنید و یک روز کفش با کفی سفت و روز بعد با کفی نرم استفاده کنید  در سطوح نرم تر که کمی لیز هستند، حواستان به کفی های چرمی و کفش های پاشنه بلند باشدزیرا ممکن است دچار پیچیدگی و رگ به رگ شدن عضلات پا شوید.

هر گاه شرایطش را داشتید پا برهنه راه بروید:

بهترین وضعیت پاها زمانی است که شما پا برهنه راه می روید. یک پژوهشگر آمریکایی با انجام تحقیق در این مورد به این نتیجه رسید که پوشیدن مداوم کفش «بیومکانیک» باعث ایجاد اختلال در پاها می شود و باعث تغییر دامنه ی حرکتی مفصل های ران ها، زانوها، قوزک پا، انگشتان پا و ظاهر و روند راه رفتن خواهد شد.. این عادت نامناسب باعث افزایش ناراحتی های مفصلی می شود و در طولانی مدت امکان ابتلا به آرتروز در ناحیه اعضای زیرین و همچنین مشکلات استخوانی را افزایش می دهد.
– پا برهنه راه رفتن در همه ی سطوح باعث تحریک حساسیت پوست پاها شده و به تعادل بدن و پیشگیری از زمین خوردن کمک می کند. همچنین استخوان ها را محکم تر می کند و امکان مبتلا شده به پوکی استخوان را به شدت کاهش می دهد.

پرفکت استپس کورسا مشکی -مردانه

کفش های طبی پرفکت استپس که در مدل های گوناگون تهیه شده اند علاوه بر داشتن پاشنه ها و کفی مناسب به گونه ای طراحی شده اند که راه رفتن بر روی سطح هایی مانند شن و ماسه را شبیه سازی کرده اند. برای خرید کفش پرفکت استپس فقط کافی است در میان تنوع زیاد آنها کفش مناسب با سلیقه خود را انتخاب کنید و درب منزل ان را تحویل بگیرید.

1,430,000 انتخاب گزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *