مقاله

پا و سلامت آن – کفش مناسب یا کفش زیبا

پا و سلامت آن - کفش مناسب یا کفش زیبا

پا و سلامت آن – کفش مناسب یا کفش زیبا

پا و سلامت آن – کفش مناسب یا کفش زیبا ، چالشی است که ممکن است بسیاری از افراد با آن رو به رو باشند این مسئله که آیا سلامت پا انقدر ارزش دارد که به خاطر ان از پوشیدن کفش های پاشنه بلند شیک و تنگ و نوک تیز خود داری کنیم؟ سوالی است که هنگام خرید کفش در ذهن بسیاری از خانم ها شکل می گیرد. در پاسخ باید گفته: البته که سلامت پای شما بسیار مهم است زیرا عضوی است که بیش از نیمی از وزن بدن شما را تحمل می کند. پس اگر می خواهید پاهایتان شما را راه ببرد با آنها راه بیایید و آن گونه که آنها دوست دارند از آنها مراقبت کنید و کفش بپوشید.

 پای انسان قلب دوم اوست و سلامت و رسیدگی به آن به همان اندازه که در قلب مهم است در پا نیز اهمیت دارد اگر می خواهید در سنین بالا از درد هایی مانند دیسک کمر، نقرس، زلنو درد و … در امان باشید از همین امروز باید به فکر چاره باشید و به پاهایتان آن گونه که باید اهمیت دهید.

آسیب های جدی ناشی از پوشیدن کفش پاشنه بلند:

۱٫ کمر درد

وقتی شما کفش پاشنه بلند می پوشید فشار و وزنی که باید بر روی پای شما وارد می شود به کمرتان منتقل خواهد شد و باعث اختلال در گردش خواهد شد و کمر درد های طولانی مدت و همچنین درد در ناحیه ران خواهد شد.

۲٫ فشار زیاد به پا

در کفش پاشنه بلند پایتان در معذب ترین وضع ممکن قرار دارد. فشار روی پاشنه ی پاها نهایتا درد شدیدی در پاهایتان ایجاد خواهد کرد. کفش راحتی تمام وزن بدن شما را حمل می کند، و زمانی که کفش پاشنه بلند پایتان باشد، این وزن روی پاشنه ی کفش شدید و غیر قابل کنترل می شود.

۳٫ راه رفتن نامتعادل و سخت شدن حفظ تعادل

بسیاری از خانم ها را دیده ام که هنگام پوشیدن کفش پاشنه دار و نوک تیز به سختی راه می روند و همواره مراقب هستند که مبادا زمین بخورند این مسئله نه تنها یک استرس درونی برای آنها ایجاد می کند بلکه ممکن است به دلیل لغزش و کج و معوج راه رفتن دچار پیچ خوردگی در ناحیه پا و همچنین رگ به رگ شدن عضلات شوند. و آنها نمی توانند از مزیت های پیاده روی بهره می شوند.

آیا با این وجود باز هم اصرار دارید کفش پاشنه بلند بپوشید؟ ما ضرر های این کفش را متذکر شدیم. تصمیم با خودتان است.

شاید حالا برایتان این سوال مطرح شود که اگر این کفش ها را نپوشیم باید از چه کفشی استفاده کنیم؟

کفش مخصوص پیاده روی تن تاک مدل چرمی رنگ مشکی

کفش پیاده روی تن تاک با داشتن ظاهری مناسب برای افراد سخت پسند و مناسب برای تمامی سلیقه ها و فصول و در رنگ ها و طرح های مناسب برای شما که می خواهید از این به بعد بیشتر به فکر سلامتی قلب دومتان باشید طراحی شده است.

شاید بیان این نکته هم خالی از لطف نباشد؛ با خرید کفش تن تاک که ساخت ایران است به تولید ملی هم کمک کرده اید!

1,800,000 افزودن به سبد خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *