مقاله

سلامت پاها و نکات جالبی درباره آن

سلامت پاها و نکات جالبی درباره آن

سلامت پاها و نکات جالبی درباره آن

تا کنون شده است به این فکر کنید که پاهای شما هستند که تمام کارهای شما را به دوش می کشند و تمام مسافت هایی را که روزانه راه می روید و قدم می زنید و از ره رفتنن خود همراه با عزیزانتان لذت می برید را مدیون پاهایتان هستید؟ اگر با نظر من موافق مقاله سلامت پاها و نکات جالبی درباره آن را تا انتها با دقت بخوانید.

پا نشان دهنده سلامت بدن

بسیاری از بیماری ها وجود دارند که در هنگامی که بدن به انها مبتلا می شود نشانه هایی در پا به وجود می اید که به ما کمک می کند سریع تر پی به وجود انها ببریم و برای درمان انه اقدام کنیم. به همین دلیل توصیه اکید می شود هیچگاه از ظاهر پاهی خود بی خبر نمانید و همچنین بهداشت آنها را مورد توجعه قرار دهید.

چرا بعضی از افراد به سردی پا مبتلا می شوند؟

حتما تاکنون در میان اطرافیان خود کسانی را دیده اید که همیشه جوراب به پا دارند و می گویند که پاهایشان سرد است.  این افراد یکی لاز دلایلی که می تواند موجب سردی پای انها شده باشد کاهش جریان خون در عروق آنها باشد.مشکلات گردش خون در افراد با استعمال دخانیات، فشار خون بالا یا بیماری قلبی نیز در ارتباط است. آسیب عصبی دیابت کنترل نشده در مبتلایان به این بیماری نیز می تواند باعث سرد شدن انگشتان پاها شود. کم کاری تیروئید و کم خونی از دیگر دلایلی است که می توان برای این مشکل به آن اشاره کرد.

خستگی و درد زیاد در پایان روز

گاهی اوقات بعذد از ریک روز کاری متوجه می شوید که پاهایتان خیلی بیشتر از ان چیزی که طبیعی است خسته هستند و در بعضی مواقع درد می کنند اولین پچیزی که به ذهن شما می رسد این است که حتما کفش نامناسبی استفاده می کنم این حدس شما به هیچ وجه بی مورد نیست اما این درد می تواند به دلیناشی از پوکی استخوان بخصوص در زنان باشد.

اگر مشک شما کفش نامناسب است همین جا به شما توصیه می کنیم به خاطر زیبایی و داشتن قدی بلندتر هر کفشی را نپوشید و کفشی را استفاده کنید که بتواند پاهای شما را در حالت دریست آن قرار دهد و موجب کشیدگی عضلات شما نشود یا اینکه وزن بدن شما را به صورت متعاد در همه نواحی پخش کند.

شاید پیدا کردن کفش با این مشخصات برایتان کمی مشکل باشد. پرفکت استپس هلس واک کفشی است که می تواند مشکل شما را برای همیشه حل کند.

انگشتانی قرمز، سفید و آبی رنگ

گاه انگشتان پاها یا دست ها تغییر رنگ داده و سفید، قرمز یا آبی می شوند. این حالت ها نشانه بیماری سندرم رینود است که باعث تغییر انگشتان به رنگ سفید، سپس آبی و در نهایت قرمز می شود و بعد به رنگ طبیعی خود برمی گردد.

این بیماری به طور ناگهانی به نازک شدن عروق منجر می شود. استرس یا تغییرات ایجاد شده در درجه حرارت بدن، از جمله عوامل بروز چنین حالتی است که مشکل خاص دیگری را ایجاد نمی کند. سندرم رینود ارتباط مستقیمی با التهاب روماتیسمی مفاصل و مشکلات تیروئید دارد.

درد در نواحی پاشنه

هنگامی که پاهی شما به هر دلیلی در ناحیه اتصال رباط به استخوان اصلی ملتهب می شود شما درد زیادی را در پاشنه پی خود احساس می کنید این التهاب بیشتر از ورزش های شدیدی که بدن شما امادگی آنها را ندارد یا پوشیدن کفش نامناسب به وجود می آیند در موارد نادر، تحریک شدن یا احساس تیر کشیدن در انتهای پاشنه، عفونت استخوان، تومور یا شکستگی نیز می تواند از علل بروز دردهای پاشنه به شمار رود. با استفاده از کفش پیاده روی تن تاک خود را از این دردها ایمن کنید.

موارد بیان شده در بالا تنها بخشی از مشکلاتی هستند که ممکن است پای شما به انها مبتلا شود. همچنین بیماری های زیادی مانند اختلال در کارکرد کبد و موارد این چنینی وجود دارد که وقتی که فرد به آنها مبتلا می شود ممکن اس تغییراتی در شکل ظاهری پا به وجود بیاورند که شما با دیدن علائم ن به فکر مراجع به پزشک خواهید افتاد.

باز هم تاکید می کنیم که سلامت و بهداشت پای خود را جدی بگیرید و برای این که قلب دوم خود را کمتر به درد آورید کفشی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن ظاهری زیبا به پاهای شما نرمی و لطافت ببخشد و پاهایتان را در پیاده روی های با زمان طولانی یاری دهد. اگر تصمیم گرفته اید از این به بعد بیش از گذشته به پاها و انتخاب کفش مناسب اهمیت دهید حتما از فروشگاه پرفکت استپش برای خرید کفش تن تاک و خرید پرفکت استپس اقدام کنید.

در این فروشگاه متناسب با سن، جنسیت و سلیقه شما کفش های زیادی وجود دارد که دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است تا کفشی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن ظاهری زیبا که می توانید آن را با هر مدل و رنگ لباسی ست کنید سلامت پاهای شما را تضمین کنید.

اگر باز هم فکر می کنید به مشاوره بیشتر نیاز دارید برای ما کامنت بگذارید یا با شماره تلفن ۰۳۸۳۳۲۲۷۳۴۳۳ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *