مقاله

سلامت پاها و مشکلات شایع آن

سلامت پاها و مشکلات شایع آن

سلامت پاها و مشکلات شایع آن

پاهای انسان بسیار طراحی جالب و خاصی دارند قسمت های مختلف پای انسان به گونه ای خاص در کنار هم قرار گرفته اند تا وزن انسان در همه جاي بدن پخش شود (يعني وزن بدن فقط به يک قسمت وارد نشود) تا انسان بتواند با داشتن هر وزنی به خوبی حرکت کند به هین دلیل است که سلامت آنها اهمیت بسیار زیادی دارد پس دانستن مطالبی در مورد سلامت پاها و مشکلات شایع آن برای همه افراد ضروری است.

متاسفانه بسياري از افراد به سلامتي پاهاي شان توجهي ندارند، مگر اين که دچار مشکلی بشود و باز هم متاسفانه باید گفت این طلب در مورد همه قسمت های بدن صدق می کند تا زمانی که مشکلی برای قسمتی از بدن ا به وجود نیاید هیچ گونه حرکتی برای حفظ سلامتی آن نمی کنیم.

توجه کنید مشکلات مربوط به پا بايستي سريعاً تشخيص داده شوند و درمان شوند، قبل از اين که درد آنها شدید شود و توان راه رفتن و تحمل وزن بدن را نداشته باشند. پاها نه تنها مستعد بیماری های جدی تری نیز می باشند بلکه وجود مشکلاتی در انها نشان از این دارد که بدن شما ممکن است به بیماری های خطرناکی مانند دیابت، فشار خون، و همچنین مشکلات عصبی مبتلا شده باشد. در ادامه چند مورد از این مشکلات شایع را بررسی می کنیم و همچنین تاکید می کنیم در صورت مشاهده هر یک از این نشنه ها حتما به پزشک مراجعه کنید.

به وجود آمدن برآمدگی در قاعده انگشت شست پا

این برآمدگی همان گونه که در تصویر می بینید به شکل استخوانی است  این انحراف به دلیل به وجود آمدن فشار زیاد به پاها ممکن ست به وجود باید که در اثر گذر زمان درد زیادی را به پای شما وارد می کند همچنین این مشکل از لحاظ ظاهری هم زیبای پای شما را دچار مشکل می کنند. اما خوشبختانه درمان آن کار سختی نیست  داروهای ضد درد، پدهایی (مانند کوسن)، پوشیدن کفش مخصوص و یا جراحی ممکن است کمک کننده باشد. دقت کنید دشمن این بیماری استفاده از کفش های نامناسب و تنگ با پاشنه های غیر متعارف است که توصیه ما به شما استفاده از یک کفش طبی مناسب مانند کفش پرفکت استپس هلس واک یا کفش پیاده روی تن تاک که در داخل ایران هم تولید می شود است.

به وجود آمدن زگیل در کف پا

زگیل ها بسیار سفت می باشند که رشد انها به شکل مخروطی است و می توانند به قسمت های دیگر پاها یا دست های خودتان یا اطرافیانتان منتقل شوند بی توجهی به بهداشت پا یا استفاده از استخر دارای اب آلوده این مشکل را برای پاها به وجود می آورد البته بعضی از این زگیل ها نیازی به درمان خاصی ندارند و با گذر زمان رفعی می شوند اما در بسیاری از مواقع ممکن است دچار درد شدید و غیرقابل تحملی شوند که در آن صورت حتما باید برای درمن آن از طریق سوزاندن یا جراحی اقدام کرد.

انگشت چکشی

انگشت چکشی بر اثر پوشیدن کفش های نامناسب و به خصوص تنگ به وجود می آید پوشیدن کفش تنگ فشار زیادی به انگشتان میانی پا وارد می آورد که پاها را به شکلی مانند تصویر بالا در می اورد. برای رهایی از درد این مشکل باید کفش متعارف و جادار بپوشید و از خیر کفش های تنگ و پاشنه بلندی که دشمن سلامتی پاها و کمر شما هستند بگذرید و آنها را برای استفاده در مهمانی ها کنار بگذاریید و برای انجام فعالیت های روزمره خود از کفش طبی پرفکت استپس استفاده کنید.

کف پای صاف

سلامت پاها و مشکلات شایع آناین عارضه که اغلب ارثی است در برخی موارد ممکن است در اثر ضربه به وجود بیاید در هر دو صورت برای درمان آن باید ورزش های تقویتی انجام داد و از کفش های طبی که قوس مناسب دارند استفاده کرد.

برخی افراد به دلیل اینکه کفش های طبی ظاهر زیبایی ندارند یا تنوع در آنها کم است به سمت این کفش ها نمی روند. سایت پرفکت استپس با ارائه کفش های طبی متنوع در رنگ و طرح این مشکل را برطرف کرده است برای تهیه این کفش ها می توانید از طریق سایت اقدام کنید یا با شماره تلفن ۰۳۸۳۲۲۷۲۴۳۳ تماس بگیرید.

 

1,800,000 انتخاب گزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *