مقاله

چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم؟

در این مقاله می خواهیم سوالی که ممکن است ذهن سیاری از شما را به خود مشغول کرده است را پاسخ دهیم سوال این است: چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم؟ شاید پاسخ این سوال کار دشواری باشد زیر ممکن است منظور از مناسب برای هر کدام از شما متفاوت باشد. اما در حالت کلی باید گفت کفش مناسب کفشی است که هنگامی که در زمان طولانی آن را به پا می کنید پای شما دچار درد و خستگی نشود و بتواند وزن بدن شما را بر قسمت های مختلف پاهایتان پخش کند تا در دراز مدت به کمر درد و کشیدگی عضلات دچار نشوید.

قبل از هرچیزی نیاز است  باور غلطی را که بسیار هم شایع است از ذهن خود بیرون کنید باوری که می گوید هنگام خرید کفش، کفشی با پاشنه تنگ انتخاب کنید زیرا بعد از مدتی جا باز می کند و گشاد می شود. نکته دیگر این است که بسیاری از افراد هستند که یکی از پاهایشان کمی بزرگتر از پای دیگر است این افراد حتما توجه کنند که هنگام خرید کفش هم سایز با پای بزرگتر انتخاب کنند. همچنین صرفا راحت رفتن کفش به پا دلیل بر این نیست که کفش مناسب شماست حتما چند قدمی با کفش راه بروید و مطمئن شوید که پاهایتان در کفش احساس راحتی می کند:

در ادامه ویژگی های یک کفش مناسب را جز به جز بررسی می کنیم:

هر کفش قسمت های مختلفی دارد که هر قسمت آن باید دارای ویژگی های به خصوص و استانداردی باشد.

رویه کفش:

مهم ترین ویژگی رویه یک کفش مناسب تنفس پذیر بودن آن است. تنفس پذیری به این معنا است که جنس رویه باید به گونه ای باشد که هوا به راحتی به درون و بیرون از کفش جریان پیدا کند و مانع از عرق کردن و بو گرفتن کفش شود. چرم طبیعی این قابلیت را دارد به همین دلیل ما کفش چرمی تن تاک را که که از چرم طبیعی تهیه شده است را پیشنهاد می کنیم همچنین برای کسانی که از کفش های اسپرت بیشتر استفاده می کنند کفش پرفکت استپس را پیشنهاد می کنیم که دارای رویه کاملا تنفس پذیر است.

1,590,000 افزودن به سبد خرید

زیره کفش:

زیره کفش هایی که در بازار موجود است یا از جنس  پلی اورتان (پی یو) یا  پلی وینیل کلراید (پی وی سی) است زیره های پلی اورتان سبک تر و اعطاف پذیر تر هستند به همین دلیل این کفش ها مانع از این می شوند که اصطکاک زیادی به پای شما وارد شود و در نتیجه پای شما دچار خستگی و درد نمی شود این گونه کفش ها مناسب ترین انتخاب برای افرادی هستند که در طول روز بسیار پیادی روی می کنند و یا قصد کاهش وزن از طریق ورزش را دارند. کفش های پرفکت استپس که دارای تنوع زیادی در طرح و رنگ هستند از این جنس ساخته شده اند.

پاشنه کفش:

پاشنه کفش از قسمت های حساس کفش است که باید توجه زیادی به آن بشود زیرا این قسمت از کفش است که باید ضربه های ناشی از راه رفتن بر سطوح مختلف را خنثی کند کفش پیاده روی پرفکت استپس که دارای پاشنه با ارتفاع استانداد و جس مناسب است دقیقا همین کار را انجام می دهد و برای همیشه شما را از دردهای موضعی که در راه رفتن های طولانی مدت نجات خواهد داد.

تنه کفش:

تنه کفش که در واقع چارچوب روی کفش است و دور پا را در بر می­گیرد، به راحتی در برابر فشارهای وارده مقاومت کند و شرایط طبیعی پا را حفظ کند.

لازم به ذکر است که خانم هایی که قد متوسط یا کوتاه دارند و می خواهند از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند بهتر است از کفش های با پاشنه متوسط و ضخیم استفاده کنند تا پاها و کمرشان در معرض آسیب قرار نگیرد. کفش های لژدار پرفکت استپس بانوان می تواند بهترین اتخاب برای این افراد باشد.

1,800,000 انتخاب گزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *