مقاله

چه نوع کفش هایی را نپوشیم؟

چه نوع کفش هایی را نپوشیم؟

چه نوع کفش هایی را نپوشیم؟

همواره از افراد مختلف شنیده ایم که پوشیدن کفش پاشنه بلند می تواند آسیب های زیادی را به پا وارد آورد اما این ضرر تا چه اندازه است و در صورت به وجود آمدن چگونه می توان مشکلاتی را که تاکنون به وجود آمده است را بر طرف کرده است. مهم ترین عارضه ای که این نوع کفش ها ممکن است به وجود آورند بدشکلی پا یا هاگلاند (Haglund) است عارضه‌ای است که با تشکیل برآمدگی استخوانی در پشت پاشنه پا در جایی که تاندون آشیل قرار دارد، مشخص می‌ شود؛ این عارضه علاوه بر درد آزار دهنده که دارد همانگونه که در شکل می بینید ظاهری بسیار زشت هم دارد.

پاشنه های بلند و نیمه بلندی که سفت هستند در هنگام راه رفتن فشار زیادی به پا وارد می کنند زیرا این پاشنه ها مانع از آن می شوند که پا در حالت صحیح خود قرار بگیرد با پوشیدن کفش های مناسب و وسایل ارتوپدی می توان از درد این برآمدگی نجات پیدا کرد اما متاسفانه خود برآمدگی را ممکن است مجبور شوید برای همیشه بپذیرید. پس اگر کفش های پاشنه بلند دارید از همین امروز سعی کنید آنها را فقط در مهمانی و مجالس مهم بپوشید و برای انجام فعالیت های روزانه از کفش پیاده روی پرفکت استپس استفاده کنید. این کفش ها علاوه بر اینکه سلامت پاهای شما را تضمین می کنند دارای لژ نیمه بلندی هستند که قد شما را بلندتر نشان می دهد و به این شکل شما از مزیت کفش پاشنه بلند هم برخوردار می شوید.

کفش های پاشنه بلند و قرارگیری نامناسب پا در آنها

کفش هایی که پاشنه ی خیلی بلند دارند، باعث می شوند پاشنه پا بسیار بالاتر از پنجه پا قرار بگیرد در این صورت تمامی وزن بدن را پنجه پا مجبور می شود که تحمل کند به همین دلیل فشار بسیار زیادی به انگشت های پا وارد می شود که در گذر زمان می توانند فاجعه آمیز باشند. همانگونه که در شکل زیر می بینید مفصل استخوان های بلند متاتارسال به استخوان های کنجدی و استخوان های انگشتان پا برخورد می کنند و فشار زیادی به آنها وارد می آورند که باعث ملتهب شدن این قسمت ها و ناراحت شدن اعصاب اطراف آنها می شود. فشار خیلی شدید به استخوان های پا ممکن است باعث ترک خوردن آنها نیز بشود.

فکر می کنم با آشنا شدن با این مشکل کفش های پاشنه بلند حتما تصمیم گرفته اید که آنها را کنار بگذارید و خرید کفش پیاده روی مناسب را در اولویت برنامه هایتان قرار دهید. اگر باز هم فکر می کنید این کفش ها می توانند کفش مناسبی باشند ادامه مطلب را بخوانید.

رگ به رگ شدن قوزک پا

پوشیدن هر کفش پاشنه بلندی خطر رگ به رگ شدن قوزک پا را به دنبال دارد شایع ترین مشکل رگ به رگ شدن عرضی است که زمانی اتفاق می افتد که پایتان پیچ می خورد این اتفاق باعث کشیده شدن رباط های قوزک پا می شود. رگ به رگ شدن شدید حتی ممکن است باعث پارگی رباط ها نیز بشود. اگر قوزک پا رگ به رگ شود باید پا را بست و ممکن است به معالجات فیزیکی برای درمان کامل نیاز باشد. رگ به رگ شدن شدید یا شکستگی قوزک پا خطر ورم استخوان ها را بالا می برد و درد بسیار زیادی را به همراه خود دارد. پس لطفا برای داشتن قدی چند سانتی متر بلندتر سلامت پاها و کمر خود را نادیده نگیرید.

شاید یکی از دلایل مقاومت شما برای تعویض کفش هایتان این باشد که کفش های طبی و مناسب سلامتی ظاهری زیبا و متنوع ندارند به همین دلیل ما قصد داریم کفش های پرفکت استپس جدید را به شما معرفی کنیم که علاوه بر تنوع در طرح و رنگ قیمت بسیار مناسبی هم دارند برای نمونه تصویر یکی از آنها در زیر قرار داده شده است که با کلیک کردن بر روی آن می توانید سایر محصولات را هم مشاهده کنید و با سفارش دادن آنها در هر کجای ایران که باشید به راحتی درب منزل کفش خود را تحویل بگیرید.

چه نوع کفش هایی را نپوشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *