مقاله

ویژگی های کفش ورزشی مناسب

ویژگی های کفش ورزشی مناسب

ویژگی های کفش ورزشی مناسب

ویژگی های کفش ورزشی مناسب جمله مواردی هستند که تمامی افراد به خصوص ورزشکاران باید در مورد انها آگاهی کامل داشته باشند. زیرا بارها شنيده ايم كه «پا قلب دوم بدن انسان است». همه ما به طور کامل در مورد اهمیت پا و رابطه مستقیمی که با سلامت کل بدن دارد آگاهی داریم و می دانیم که کفش نامناسب می تواند چه مشکلات جبران ناپذیری برای پاها به وجود بیاورد. اما متاسفانه بسیاری از افراد از ویژگی های کفش مناسب برای ورزش اطلاعی ندارد و در هنگام ورزش کردن کفش هایی را استفاده می کنند که سلامت پاها و کمرشان را به خطر می اندازد.

کفش مهم ترین وسیله ای است که برای ورزش کردن به آن نیاز داریم. همچنین کفش نامناسب می تواند باعث شود که ساعت ها زمان و خستگی را که برای ورزش کردن می گذاریم نه تنها بع سلامت ما کمک نکند بلکه باعث آسیب رسیدن به قسمت های مختلف بدنمان شود.

برای انجام هر ورزشی چه دو و ایروبیک و چه تنیس و بسکتبال به کفش مناسب نیاز است. کفش مناسب برای هر ورزش می تواند با ورزش دیگر بسیار متفاوت باشد. یک کفش ورزشی متناسب با فعالیتی که انجام می دهیم می تواند به حفظ تعادل و ناسب بدن ما کمک زیادی بکند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ورزشکاران حرفه ای برای تهیه کفش از تولید کنندگان کفش درخواست می کنند که قالب پاهای آنها را اندازه بگیرد و دقیقا مطابق با همان قالب برایشان کفش تهیه کند. به این شکل کفشی که تهیه می شود کاملا متناسب با پای ورزشکار بوده و به سلامت و کسب نتیجه مثبت به ورزشکار کمک زیادی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *